Cúvacia kamera ja ďalší funkčný a veľmi návykový, komfortný prvok na aute. V dnešnej dobe sú veľmi populárne auta tipu SUV. Človek má v nich pocit, že má lepší výhľad z auta. Do istej miery je to pravda, no keď príde na parkovanie s kopou prekážok, tak nastáva problém. Vtedy je každé oko vítane.

Zabudnutý nákupný košík, oddeľovací stĺpik na parkovisku alebo nestrážené dieťa. V lepšom prípade si to odnesie „len“ lak. No aj oprava „len“ škrabanca sa môže vyšplhať na niekoľko stovák eur. Veľmi dobrým pomocníkom je v takom prípade cúvacia kamera. Dodatočná montáž je možná takmer do každého auta.  Pokiaľ však nemáte žiadne vedomosti a hlavne potrebné náradie na rozoberanie časti interiéru, tak je treba túto prácu zveriť do rúk odborníkom.

Chcem si dať cúvaciu kameru.

Uvažujete nad inštaláciou cúvacej kamery? Myslite na tieto 4 veci, aby ste sa správne rozhodli:

  1. Mám v aute displej na zobrazenie obrazu z kamery? Ak nie, nič nie je stratené. Existujú rôzne prídavne displeje ktoré sa na to hodia. Ak už máte v aute displej, tak si najprv treba overiť, či je na ňom možné zobraziť signál z prídavnej kamery. Veľa áut už má tzv. predprípravu na cúvaciu kameru. Nanešťastie ani to nie je také jednoduché, pretože automobilky sa bránia UNI riešeniam. Nezúfajte. Obraz sa dá odblokovať dekóderom.
  2. Aká je konštrukcia môjho auta? Kameru treba niekam umiestniť. Ideálne uloženie je v strede. No niekedy to proste nie je možné z konštrukčného hľadiska. Je dobre sa pred tým poradiť s odborníkom.
  3. Chcem kameru s tzv. nočným videním alebo s LED prisvietením, prípadne bez všetkého? Osobne odporúčame dať si kameru s nočným videním, nakoľko veľa áut má len jedno spiatočkové svetlo, ktoré na osvetlenie celého zorného poľa kamery nestačí.
  4. Aký dizajn kamery si predstavujem? Dizajn a celkové prevedenie kamery je samozrejme dôležité. Existuje mnoho rôznych prevedení. Medzi najobľúbenejšie patria „náhrady“, ktoré sa vymenia za originálne svetielko nad EČV.  Nie je to však možne v každom aute a je dobré si to najprv overiť u odborníkov.

V krátkosti sme zhrnuli, na čo treba myslieť pri výbere cúvacej kamery. Montáž takejto kamery sa môže zdať niekedy jednoduchá, no je potrebne rátať ešte s ďalšími krokmi počas montáže. Hlavné je vedieť, či má auto CANBUS sieť, premyslieť si odkiaľ bude kamera napájaná, kadiaľ pôjde signálový kábel, ako to bude celé uchytené a mnoho iného.

Ideálne je cúvaciu kameru doplniť o senzory. Ak uvažujete aj nad nimi, tak pár tipov ako si vybrať tie správne parkovacie senzory nájdete TU.

Ak sa vám to zdá komplikované a vy nechcete míňať peniaze na niečo čo nebude fungovať tak ako má, môžete sa obrátiť na nás. Radi vám poradíme s výberom a v prípade záujmu aj zrealizujeme montáž.

Chcem si dať cúvaciu kameru.

Stačí zavolať na číslo 0910 912 384, či napísať email na info@palpro.sk