Autoalarmy prešli za posledné obdobie obrovským vývojom. Dnes už to nie sú len húkajúce „hračky“. Ide o sofistikované zariadenia, ktoré ak sú správne nainštalované, tak sú prakticky neodhaliteľné, resp. je nutné kvôli tomu rozobrať polku auta, a aj tak sa ho nemusí podariť naštartovať a odísť s nim preč.                                                                                                                         

Inštaláciu treba určite zveriť odborníkom, ktorý sú na to zaškolení a dokážu vám aj poradiť, aký typ alarmu si zvoliť. Asi také najzákladnejšie rozdelenie alarmov je: na jednocestné a dvojcestné. Ak vám to veľa nehovorí tak sa to dá laicky povedať, že jednocestný alarm komunikuje len jedným smerom. Vystúpite z vozidla, zatvoríte dvere a dáte autu povel diaľkovým ovládaním aby sa zamklo a aktivoval sa alarm. Auto vám „odpovie“ len pípnutím, húknutím alebo zablikaním svetiel… Dvojcestný alarm funguje podobne, ale v prípade poplachu vás upozorní napríklad na vašom telefóne alebo prívesku na kľúčoch. Vy tak viete o narušení vášho auta aj bez toho aby ste naň videli alebo ho počuli.

Mám záujem o kvalitný autoalarm

Keďže aj alarmy idú s dobou, je dnes už celkom bežné ovládať svoj alarm smartfónom na ktorom si napríklad viete sledovať aj stav uzamknutia vozidla, stav batérie, ale viete si aj zapnúť nezávisle kúrenie alebo klimatizáciu. Tiež máte možnosť svoje auto sledovať kde sa nachádza. Niektoré alarmy dokážu auto aj na diaľku odstaviť, no len ak auto stojí alebo sa pohybuje veľmi nízkou rýchlosťou. 

Pri výbere alarmu je dobré položiť si tieto 3 otázky:

    • Ako chcem alarm ovládať? Chcem na to len originálne ovládanie od auta, alebo budem mať ďalší prívesok na kľúči, príp. či ho chcem vedieť ovládať a sledovať mobilom?

 

    • Je firma ktorá mi bude alarm napájať, držiteľom technickej licencie potrebnej k legálnej montáži alarmu? V opačnom prípade by sa mohlo stať, že pri krádeži auta, vám poisťovňa nič nepreplatí.

 

  • Koľko chcem do alarmu investovať? Bohužiaľ aj tú platí, že za málo peňazí, málo muziky. Netreba však hneď vešať hlavu. Nové auto stojí 10 a viac tisíc €. Kvalitný alarm sa dá poriešiť už od cca 300€. Treba mať na mysli, že alarm má slúžiť nám a nie my jemu, preto by som sa poobzeral po niečom, čo už je na trhu niekoľko rokov.

Mám záujem o montáž kvalitného autoalarmu