Cúvanie kamery

Pre situácie, v ktorých je každé oko vítane.

Funkčné a veľmi návykové!

Cúvacia kamera ja ďalší funkčný a veľmi návykový, komfortný prvok na aute. V dnešnej dobe sú veľmi populárne auta tipu SUV. Človek má v nich pocit, že má lepší výhľad z auta. Do istej miery je to pravda, no keď príde na parkovanie s kopou prekážok, tak nastáva problém. Vtedy je každé oko vítane.

Zabudnutý nákupný košík, oddeľovací stĺpik na parkovisku alebo nestrážené dieťa. V lepšom prípade si to odnesie „len“ lak. No aj oprava „len“ škrabanca sa môže vyšplhať na niekoľko stovák eur. Veľmi dobrým pomocníkom je v takom prípade cúvacia kamera. Dodatočná montáž je možná takmer do každého auta. Pokiaľ však nemáte žiadne vedomosti a hlavne potrebné náradie na rozoberanie časti interiéru, tak je treba túto prácu zveriť do rúk odborníkom.

4 VECI PRE SPRÁVNE ROZHODNUTIE

  • Mám v aute displej na zobrazenie obrazu z kamery? Ak nie, nič nie je stratené. Existujú rôzne prídavne displeje ktoré sa na to hodia. Ak už máte v aute displej, tak si najprv treba overiť, či je na ňom možné zobraziť signál z prídavnej kamery. Veľa áut už má tzv. predprípravu na cúvaciu kameru. Nanešťastie ani to nie je také jednoduché, pretože automobilky sa bránia UNI riešeniam. Nezúfajte. Obraz sa dá odblokovať dekóderom.
  • Aká je konštrukcia môjho auta? Kameru treba niekam umiestniť. Ideálne uloženie je v strede. No niekedy to proste nie je možné z konštrukčného hľadiska. Je dobre sa pred tým poradiť s odborníkom.
  • Chcem kameru s tzv. nočným videním alebo s LED prisvietením, prípadne bez všetkého? Osobne odporúčame dať si kameru s nočným videním, nakoľko veľa áut má len jedno spiatočkové svetlo, ktoré na osvetlenie celého zorného poľa kamery nestačí.
  • Aký dizajn kamery si predstavujem? Dizajn a celkové prevedenie kamery je samozrejme dôležité. Existuje mnoho rôznych prevedení. Medzi najobľúbenejšie patria „náhrady“, ktoré sa vymenia za originálne svetielko nad EČV. Nie je to však možne v každom aute a je dobré si to najprv overiť u odborníkov.

V krátkosti sme zhrnuli, na čo treba myslieť pri výbere cúvacej kamery. Montáž takejto kamery sa môže zdať niekedy jednoduchá, no je potrebne rátať ešte s ďalšími krokmi počas montáže. Hlavné je vedieť, či má auto CANBUS sieť, premyslieť si odkiaľ bude kamera napájaná, kadiaľ pôjde signálový kábel, ako to bude celé uchytené a mnoho iného. Ak sa vám to zdá komplikované a vy nechcete míňať peniaze na niečo čo nebude fungovať tak ako má, môžete sa obrátiť na nás. Radi vám poradíme s výberom a v prípade záujmu aj zrealizujeme montáž.

Ideálne je cúvaciu kameru doplniť o parkovacie senzory.

CHCETE VEDIEŤ VIAC ALEBO SI ZAREZERVOVAŤ TERMÍN SLUŽBY?
Scroll to Top