Blog

Praktické rady, postupy, názory a odporúčania

3 tipy na zvýšenie svietivosti svetiel – jednoducho a legálne

Pavol Preverčík
Napísal Pavol Preverčík
Zverejnené

Zdá sa vám, že vaše svetlá na aute slabo svietia? V tomto článku vám prezradím 3 základne triky, ako jednoducho a hlavne legálne, zvýšiť ich svietivosť tak, aby ste lepšie videli na cestu a pri tom neoslepovali protiidúce autá. 

Škrabance pod kľúčkami – UŽ NIKDY VIAC!

Pavol Preverčík
Napísal Pavol Preverčík
Zverejnené

Kúpili ste si svoje vysnívané auto a po krátkej dobe vás začne hnevať to, že hoc sa o auto snažíte starať, hlavne aby bolo pekné, čisté, lesklé, tak na mieste pod kľúčkou dverí sa začínajú objavovať drobné škrabančeky. Jedným z riešení ako ich odstrániť je napríklad preleštenie leštiacou pastou. No z vlastnej skúsenosti vám viem povedať, že ide o dosť zdĺhavé a nepohodlné riešenie, navyše to nezabráni ďalšej tvorbe nových škrabancov. 

Autokamera na čelnom skle. (čierna skrinka)

Pavol Preverčík
Napísal Pavol Preverčík
Zverejnené

Autokamera je v podstate plnoautomatické zariadenie, ktoré nám nahráva všetko, čo sa deje pred vozidlom počas prevádzky. Existujú však aj kamery s dvoma objektívmi, kde jeden sníma situáciu pred autom a druhý za autom alebo interiér. Do jej chodu nemusíme nijak zasahovať ak nechceme.  

Chceš vidieť za auto?

Pavol Preverčík
Napísal Pavol Preverčík
Zverejnené

Skúšali ste už šoférovať so zatvorenými očami? Ani to neskúšajte! Pri cúvaní s autom je výborný pomocník cúvacia kamera, ináč sa musíme spoľahnúť len na obraz v spätnom zrkadle, príp. na výhľad cez zadné okno. Stále sa však musíme spoliehať, že tesne za autom, kam už nevidíme, sa nič nenachádza. 

Zabezpečenie vozidla

Pavol Preverčík
Napísal Pavol Preverčík
Zverejnené

 Posledných pár rokov sa veľmi často stretávam s tým, že niekto hľadá ukradnuté auto. Prekvapený som však z toho, že nejde len o tzv. „obľúbené značky" (VW-group, BMW, KIA…) ale môžem pokojne povedať, že dnes sa kradne všetko.Asi aj preto, že dopyt po originálnych náhradných dieloch je obrovský. Hoci sú už použité, stále sú to diely z prvovýroby, kde sú kritéria na kvalitu kladené vysoko.